Nieuwe minister van volksgezondheid is onderwijsman…

Wat weten wij van onze nieuwe minister van volksgezondheid?

Wat opvalt in het volgende CV is dat er NERGENS een relatie is met het gebied van volksgezondheid… Wel staat het CV vol met interesse en werkzaamhedenop het gebied van onderwijs en rechten. Was een positie als minister van onderwijs of justitie niet meer voordehand liggend??

Dr. A. Klink

Ab Klink (1958) is sinds 10 juni 2003 tot de formatie van 2007 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer. De heer Klink was directeur van het wetenschappelijk instituut van het CDA. In de Eerste Kamer hield hij zich bezig met Onderwijs en Ontwikkelingssamenwerking. De heer Klink is voorzitter van de vaste commissie voor Onderwijs.
Voornaam: Abraham (Ab)

Geboorteplaats: Stellendam (Z.H.) 2 november 1958
Geloof: Gereformeerd tot 2004 daarna Protestant

Partij:
C.D.A. (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1983

loopbaan:
directeur Wetenschappelijk Instituut van het C.D.A., vanaf 1 juni 1999
plaatsvervangend directeur afdeling Rechtspleging, ministerie van Justitie, van 1 december 1996 tot 1 juni 1999
beleidscoördinator afdeling Rechtspleging, ministerie van Justitie, van 1 juli 1995 tot 1 december 1996
raadadviseur directie Wetgeving, ministerie van Justitie, van 1 juni 1994 tot 1 juli 1995
politiek medewerker minister van Justitie, van 1 april 1992 tot 1 juni 1994
wetenschappelijk medewerker Wetenschappelijk Instituut van het C.D.A., van 1 april 1984 tot 1 april 1992

partijpolitieke functies:
secretaris programmacommissie C.D.A., 2006
in de periode 2003-2007: lid Eerste Kamer
nevenfuncties:
lid bestuur Vereniging Christelijk Voortgezet Onderwijs Rotterdam, vanaf 1 mei 2003

gedelegeerde commissies:
oorzitter vaste commissie voor Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 1 juli 2003

opleiding:
school en plaats lager onderwijs: Prot.Chr. lagere school te Stellendam
type of school en plaats middelbaar onderwijs:
m.a.v.o. te Middelharnis, van 1971 tot 1975
h.a.v.o. te Rotterdam, van 1975 tot 1977
v.w.o. te Rotterdam, van 1977 tot 1978

academische studie en universiteit: sociologie Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1978 tot 1984

promotie:
rechtsgeleerdheid Rijksuniversiteit Leiden, 3 december 1991

wetenswaardigheden:
Zijn echtgenote is senior consultant

woonplaats:
Capelle aan den IJssel

publicaties:
“Christen-democratie en overheid: de christen-democratische politieke filosofie en enige staats- en bestuursrechtelijke implicaties” (dissertatie, 1991)

familie/gezin:
gehuwd te Barendrecht, 14 oktober 1982

kinderen: 3 zoons