// je leest nu...

Medisch

KNMG: liefst evidence based en niet alternatieve geneeskunde.

Artsen moeten zich richten naar het best beschikbare wetenschappelijke bewijs en mogen alleen onder strenge voorwaarden een niet-reguliere behandeling aanbieden. Deze voorwaarden zijn dat de patiënt goed voorgelicht wordt, dat niet voorbijgegaan wordt aan een reguliere behandeling en dat de patiënt door de niet-reguliere behandeling geen schade oploopt. Dit is de kern van de nieuwe gedragsregels voor alternatief werkende artsen die de KNMG vandaag uitbrengt.

De KNMG spreekt in deze gedragsregels over ‘niet-reguliere behandelwijzen’ in plaats van ‘alternatieve’ of ‘complementaire’ behandelwijzen. Kern van deze nieuwe gedragsregels is dat de arts zich moet richten naar het best beschikbare wetenschappelijke bewijs, gecombineerd met zijn ervaring en rekening houdend met de wensen, verwachtingen en ervaringen van de patiënt. Het volledige pdf handvest.

Bron:KNMG

Stem op dit artikel of voeg het toe aan:Plaatsen/stemmen op Meddr.nl   Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op GeenRedactie Plaatsen/stemmen op Grubb Wat vinden wij over... Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je favorieten op Technorati Voeg toe aan je Google bladwijzers
347 views
Gerelateerde berichten

Palliatieve sedatie
KNMG standpunt euthanasie
Kinderarts Paul Brand: euthanasie kinderen moet kunnen
Mag moslima mannelijke arts weigeren?
Nieuwe website medische vervolgopleidingen

Reacties

1 reactie for “KNMG: liefst evidence based en niet alternatieve geneeskunde.”

  1. KNMG: liefst evidence based en niet alternatieve geneeskunde….

    Artsen moeten zich richten naar het best beschikbare wetenschappelijke bewijs en mogen alleen onder strenge voorwaarden een niet-reguliere behandeling aanbieden….

    Geschreven door bligg.be | april 1, 2008, 11:35

Reageer

Nieuwbouw

Get the Flash Player to see the slideshow.