Huisartsen die de seizoensgroepvaccinaties nog niet rond hebben, doen er verstandig aan te beginnen met de eerste ronde H1N1-vaccinaties.
Het ministerie van VWS, het NHG en de LHV hebben de betreffende huisartsen hierover geïnformeerd.
Aangezien 95 procent van de onderzochte influenzavirussen van het type A H1N1 was, is het zinvoller om hiervoor eerst te vaccineren. Na een week kan dan de seizoensgriepprik worden toegediend. Twee weken daarna de tweede ronde H1N1-prikken.
De mensen die de seizoensgriepprik al hebben gekregen, moeten minimaal 7 dagen later de eerste dosis Mexicaanse griepvaccin krijgen.
Overigens is ongeveer in de helft van influenza-achtige ziektebeelden (IAZ) waarbij monsters zijn onderzocht door het Nationaal Influenza Centrum, een influenzavirus de oorzaak van de malaise.






